Tarayıcınız (Internet Explorer) eski olduğu için Sorula'yı tam olarak kullanamayabilirsiniz.

Sorula, ilgilendiğiniz konularda yeni bilgiler sağlar.

Sorula.com, merak ettiklerinizi paylaşarak öğrenmenizi sağlayan bir soru-cevap platformudur.
İçeriği tüm üyelerin düzenlediği Sorula.com'da kaliteli Türkçe bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sorula Hakkında

Sorula, kullanıcılarının deneyimleri, ilgi alanları ve uzmanlıkları çerçevesinde yaptıkları katkılarla devamlı olarak zenginleşen bir soru-cevap platformudur.


İnternet muazzam bir bilgi kaynağı, ancak aradığımız bilgiye ulaşmak (ne yazık ki) her zaman kolay değil. Sorula'yı da, bu nedenle, farklı alanlarda çalışan, deneyimli ve bu deneyimlerini paylaşmak isteyen insanları bir araya getirmek için kurduk. Böylece merak ettiğiniz bir soruyu Sorula'da bulduğunuzda o soru için en iyi kaynağı oluşturabilecek cevapları bulduğunuzdan emin olabileceksiniz.


Sorula, devamlı olarak zenginleşen, ilgilendiğiniz içeriğe kolayca erişebileceğiniz bir bilgi platformudur.


İnternetin büyüme hızı hâlâ bizi şaşırtıyor. Ancak, bu bilgi birikimi içerisinde Türkçe içeriğin diğer dillerdeki içerikle kıyaslanacak seviyede bile olamamasını kabul edemiyoruz. Sorula'yı bu düşüncelerle kurduk.


Sorula, iyi kullanıcıları öne çıkarır.


Türkçe içeriğin internette diğer dillere göre daha az ve kalitesiz olmasının nedeninin genel kanının aksine Türk İnternet kullanıcıları olduğunu düşünmüyoruz. Türkçe'ye hakim sayısız kişinin dünyanın her bir yanında yüksek seviyede işler yaptığının farkındayız. Dolayısıyla, kendini herhangi bir konuda geliştirmiş, tecrübeli insanların isterlerse bildiklerini aktarabilmeleri amacıyla bir platform sunmamız gerektiğine inanıyoruz.

Biz bu platformun sahiplerinin siz olduğunuzu düşünüyoruz, bu nedenle Sorula kullanıcıları, soru sorma ve cevap vermeye ek olarak soruları düzenleme, soruları oylama, cevapları oylama, sorulara konu ekleme, konuları düzenleme gibi içerikle ilgili bütün temel işlemleri gerçekleştirebilecektir.


Sorula, soru-cevap konseptiyle Türkiye'deki en iyi bilgi platformu olmayı hedeflemektedir.


Soru sorarken ve cevaplarken amaçlanan iki hedef vardır: Birinci hedef aynı soru sayfasının başka bir zaman başka bir kişinin işine yarayabilecek nitelikte olmasıdır. İkinci hedef ise, o soru hakkında verilen cevabın (ya da cevapların) o soru hakkında istenen tüm bilgiyi kapsaması, yani soruya doğrudan cevap olabilmesidir. Sorula işte bu hedeflerden yola çıkarak Türkiye'nin en iyi referansı olmayı amaçlıyor.


Sorula'da gerçek isminizle yer alırsınız.


Sorula'da kullanıcılarımızı gerçek isimlerini kullanmaları konusunda teşvik ediyoruz. Bu, okuyucularınızın verdiğiniz cevabı referans olarak kullanabilmesi ve daha iyi anlayabilmesi için çok önemli. Böylece örneğin Vedat Milör'ün Türk şarapları ve üzümleri hakkında yaptığı bir yorumun diğer kullanıcıların yaptığı yorumlardan daha farklı (ve tutarlı) olduğunu kolayca farkedebilirsiniz.

Gerçek isminizi kullanmanız sizi profesyonel anlamda takip eden, bilgi birikiminizden faydalanmak isteyen takipçileriniz için de oldukça önemlidir. Yine gerçek isim sayesinde, sizi tanımayan insanlar sizi tanıyabilir, sizi tanıyan ya da aktardıklarızla sizi İnternet'ten bulan insanlar sizi takip edip bilgi birikiminizden faydalanabilir.


Pipo © 2024 ·  Hakkında ·  Kullanım Şartları ·  İlkeler ·  Yardım ve Kurallar ·  Ekip ·  Blog ·  İletişim