Tarayıcınız (Internet Explorer) eski olduğu için Sorula'yı tam olarak kullanamayabilirsiniz.

Sorula, ilgilendiğiniz konularda yeni bilgiler sağlar.

Sorula.com, merak ettiklerinizi paylaşarak öğrenmenizi sağlayan bir soru-cevap platformudur.
İçeriği tüm üyelerin düzenlediği Sorula.com'da kaliteli Türkçe bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sorula.com Kullanım Şartları


Merhaba,
Sizin (Kullanıcı) Sorula'nın sunduğu hizmetleri (Sorula Hizmetleri) kullanabilmeniz bu sayfada yazılan kullanım koşulları sözleşmesini (Sözleşme) kabul etmenize bağlıdır. Dolayısıyla, lütfen bu sayfadaki yazılanları detaylıca okuyunuz ve bir soru/sorun halinde iletişime geçiniz.


Hizmet Kullanımı


Sorula Hizmetlerini, yalnızca, bu Sözleşme'yi kabul ederek ve kullanım sırasında ulusal ve uluslar arası yasa ve düzenlemelere uyarak kullanabilirsiniz. Sorula, bu Sözleşme'yi, önceden haber vermeyerek ya da e-posta ile bildirim yaparak, değiştirme hakkını saklı tutar. Olası değişiklikleri okuyup bunlara uyum sağlamak Kullanıcı'nın sorumluluğundadır. Kullanım hesabı oluşturduğunuz esnada gerçek isim ve soyisminizi vereceğinizi taahhüt edersiniz. Hesabınızın şifresini korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizi koruyamadığınız durumlarda ortaya çıkabilecek zarar veya kayıplardan Sorula sorumlu olamayacaktır. Sorula, Kullanıcı ya da kullanıcılar için, Sorula Hizmetlerini ya da bir kısım özelliklerini, değiştirebilir, sınırlayabilir, durdurabilir ya da hizmet vermeye ara verebilir. Sorula, hizmetin 7/24 devamlılığını sağlayabilmek için elinden geleni yapacaktır. Ancak bunun bakım, güncelleme, telekomünikasyon bağlantılarındaki aksaklıklar ya da teknik diğer sorunlar sebebiyle sağlanamayacağı durumlar olabilir. Bahsi geçen herhangi bir hizmet aksaması, sınırlaması, değişikliği, durdurulması vb. durumda Kullanıcı olarak Sorula'nın yükümlü olmayacağını kabul edersiniz.


İçerik


İçerik, Sorula Hizmetlerinde görünen, indirilen, yüklenilen her türlü yazı, resim, düşünce vb. materyali kapsar. Sorula'daki İçerikten, bu içeriği yayımlayan Sorula kullanıcısı sorumludur. Kullanıcı, yayımladığı içeriğin,

  • herhangi bir telif hakkını ihlal etmediğini
  • iftira, nefret dolu, lekeleyici, tehdit edici, aşağılayıcı, taciz edici olmadığını
  • bir sisteme/verilere zarar verici ya da izinsiz erişim sağlayıcı virüs, solucan, trojen vb. bilgisayar zararlıları barındırmadığını
  • herhangi bir suç teşkil etmediğini
  • bu maddelere aykırı olduğu hakkında uyarıldıktan sonra içeriği yayımlamaya devam etmeyeceğini
garanti eder.

Kullanıcıların yayımladığı içerik hakkında Sorula sorumluluk tutulamaz. Kullanıcının yayımladığı içeriğin telif hakları Kullanıcıya aittir. Kullanıcı, Sorula'ya girdiği, kendilesine ait olduğunu veya (bağlantılı tüm) hak sahiplerinden geçerli bir şekilde devraldığını taahhüt ettiği tüm içeriğin çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını yer, süre, sayı sınırı olmaksızın bedelsiz kullanma hakkını(lisans) ve aynı lisansı 3. kişilere verebilme hakkını verir.

Sorula Hizmetlerinde üçüncü kişilere bağlı İnternet sitelerine veya kaynaklara işaret eden bağlantılarla (linkler) karşılaşılabilir. Sorula, bu tarz üçüncü site veya kaynakların hizmetinden, güvenilirliğinden, güvenliğinden, amaç ve ilkelerinden sorumlu olamaz.


Yasal Sorumluluk Hatırlatması


Kullanıcı, ifade ettiği içerikten resmi kurum, kuruluşlar ve üçüncü kişilerin yanında Sorula’ya ve yönetimine karşı da münferiden sorumludur. Kullanıcı, servisleri kullanmaya ve siteye giriş yapmaya yasal olarak yetkili olduğunu ve servislerin seçiminde, servislerin kullanımında ve siteye girişinde her türlü sorumluluğu üstlendiğini beyan ve teyit eder.

Pipo © 2024 ·  Hakkında ·  Kullanım Şartları ·  İlkeler ·  Yardım ve Kurallar ·  Ekip ·  Blog ·  İletişim