Tarayıcınız (Internet Explorer) eski olduğu için Sorula'yı tam olarak kullanamayabilirsiniz.

Sorula, ilgilendiğiniz konularda yeni bilgiler sağlar.

Sorula.com, merak ettiklerinizi paylaşarak öğrenmenizi sağlayan bir soru-cevap platformudur.
İçeriği tüm üyelerin düzenlediği Sorula.com'da kaliteli Türkçe bilgiye ulaşabilirsiniz.

0

puan

3

takipçi

Sorunun Takipçileri

  • Konu arayın

Banka müdürü nasıl olunur? 

Bir banka müdürü, banka müdürü olana kadar kariyerinde nasıl bir süreçten geçer? Bir banka müdürü seçiliminde olmazsa olmaz kriterler nelerdir?

15 Temmuz 2012, 00:33 · 0 puan  ·   · 

Henüz bu soruya cevap verilmemiş. Soruya cevap verebilir veya paylaşarak daha hızlı yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.


1 cevap

Çağrı Kahraman IT Auditor

4 Eylül 2012, 19:23 · 5 puan

Bankadan bankaya değişmekle birlikte, banka şube müdürlüğü için kariyer başlangıcı bakımından 3 farklı seçenek bulunmaktadır:

  1. Müfettiş yardımcısı olarak işe başlayanlar, müfettiş ve kıdemli müfettiş unvanlarından sonra sabit görev diye tabir edilen şube müdürlüğü görevine geçerler. Bu süreç 6-7 yıl sürebilmektedir.
  2. Uzman yardımcısı olarak işe başlayanlar da benzer şekilde uzman ve kıdemli uzman unvanlarından sonra müdür olurlar. Bu süreç de 7 yıldan az sürmemektedir.
  3. Servis görevlisi olarak işe başlayanlar için, servis yetkilisi, yönetmen yardımcısı ve yönetmen unvanlarından sonra şube müdürü olunabilir. Diğer kariyer yollarıyla kıyaslandığında bu süreç daha uzun sürebilmektedir.  

Müfettiş yardımcılığı kariyer yolunda süreç daha kısa ve kesin ilerlemektedir. Tüm kariyer yollarında, bazı çalışanlar genel müdürlük birimlerinde bölüm müdürü olarak çalışmayı seçebililer. Bu görev, şube müdürlüğüne eş sayılır. Kariyer yollarında bir üst unvana geçerken yazılı ve/veya sözlü sınavlara tabi olunur. Bu sınavlara girebilmek için çalışma süresince sahip olunacak başarı notu şartı aranabilir.

{{hidden_count}} cevap gizlendi. Göster

Bu soruyu zaten cevaplamışsınız. Eger verdiğiniz cevabı değiştirmek istiyorsanız, cevabınızın yanındaki kalem ikonuyla açılan "Düzenle" bağlantısını kullanabilirsiniz.

Öneriniz cevap sahibine iletildi

Pipo © 2014 ·  Hakkında ·  Kullanım Şartları ·  İlkeler ·  Yardım ve Kurallar ·  Ekip ·  Blog ·  İletişim